9 Mayıs 2012 Çarşamba

Karabük Üniversitesi Semineri

5 Mayıs 2011 Cumartesi günü Karabük Üniversitesinde çok kıymetli Hocalarım ve Öğrenci arkadaşlarımla buluşarak "Hacker Kültürü ve Etik Hacker" konulu bir konuşma yaptım...

Naçizane bilgilerimi ve fikirlerimi paylaşarak öğrenci arkadaşlarımın ufuklarını genişletmeye ve zihinlerinde yeni soru işaretleri oluşturarak yeni bir şeyleri, yeni bakış açılarıyla keşfetmelerini sağlamaya çalıştım.

Daha önce pek çok kez duydukları "Ağabey Nasihatlerini" bir kezde benden dinlemiş oldular :) Ağabey nasihatlerini sabırla dinleyenler için konuşmamın sonunda küçük bir demo yaptım.

Bir bilgisayar sistemin nasıl ele geçirilebileceğini ve madalyonun diğer yüzünden bakarak av durumuna düşmemek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini göstermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur...

Başta Burhan Hocam olmak üzere bizleri, güleryüz ve samimiyetle karşılayıp, mükemmel şekilde ağırlayan Hocalarıma ve başta Ömer olmak üzere benimle yakından ilgilenen, can kulağıyla dinleyen öğrenci arkadaşlarıma bir kez de buradan teşekkür ediyorum...5 yorum:

 1. Selamlar Harun Abi. Abi küçük bir sorum olacak VMware Workstation 8 ile backtrack oluşturdum ama Wriless sorunlu internette araştırdım fazla birşey bulamadım bu konu hakkında yardım edebilirsen çok sevinirim.

  YanıtlaSil
 2. Selamlar Abdulhamit,

  Backtrack'i sanal makine üzerinde kullandığında gerçek ağ kartları yerine vmware tarafından oluşturulan sanal kartları kullanıyorsun. Bu nedenle Backtrack doğrudan senin kablosuz ağ kartını görmeyecektir.

  İşin sanallaştırma yazılımlarıyla ilgili olan ve çözümü olmayan noktasıda burası zaten. Ben kendime RT73 chipsetli bir USB kablosuz ağ adaptörü almıştım. USB aygıtlar sanal makinelere bağlanabildiği için sıkıntı çıkartmıyorlar ancak dizüstü bilgisayarının içerisindeki ağ kartları bağlanamıyor...

  Diğer bir seçenek Backtrack'i doğrudan Live CD olarak çalıştırmak olabilir. O zaman kablosuz ağ kartını kesinlikle görecektir ve büyük olasılıkla sıkıntı çıkartmayacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler abi RT73 daha iyi olur heralde live cd işe yarıyor ama işşlem sırasında bilgisayar donuyor benim abi bilgisayr konusunda kendimi geliştirmek istiyorum bölümüm mekatronik ama Pc benim için bir aşk gibi birşey geliştirmem için önerin varmı abi?

   Sil
 3. Hocam verdiğiniz bilgiler gerçekten çok önemli.Karabüke gelip bizi şereflendirdiniz...

  YanıtlaSil
 4. Sizlerle birlikte olmak, fikir alışverişinde bulunmak büyük bir keyifti. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana. :)

  YanıtlaSil