15 Temmuz 2011 Cuma

CEH v7 Slaytları

CEH v7 için hazırlanan slaytlar, uzun süredir torrentler ve dosya paylaşım sitelerinde dolaşıyor olsa da DRM korumalı olduğundan içeriğine erişilemiyordu.

Birileri CEH v7 slaytlarının muhtemelen ekran görüntülerini alıp sunum haline getirmiş ve DRM koruması olmaksızın yayımlamış. İgilenenler küçük bir google / torrent aramasıyla temin edebilir.

Not: DRM ve benzeri konular için Richard Stallman tarafından yazılan ve http://www.belgeler.org/howto/bilgisayariniza-guvenebilir-misiniz.html adresinden Türkçe çevirisine erişebileceğiniz "Bilgisayarınıza Güvenebilir Misiniz?" makalesini okuyabilirsiniz.

3 yorum:

 1. CEH v7 slaytlarını Torrent üzerinden indiriyordum. %80 olunca virüslü dosya hatası dedi. Şuanda ellemedim %80'de duruyor şu virüs zımbırtısı olayını engelleyebilme yolu var mıdır?

  YanıtlaSil
 2. İndirdiğin şey slaylar mı yoksa CEH araçlarının olduğu CD/DVD imajları mı?

  Slaytlar 250 mb civarında pdf dosyalarından oluşuyor. Virüs taşıma ihtimalleri çok düşük. Diğer yandan CEH Toolkit CD/DVD imajları ise çok daha büyüker ve aynı zamanda içlerindeki pek çok aracı antivirüs yazılımları virüs / sakıncalı yazılım olarak algılıyor. Ki bir kısmı zaten öyle...

  YanıtlaSil
 3. Evet bende diyorum nedir bu kadar yer kaplayan slaytlar :)

  YanıtlaSil